O mnie – Alexander Weiss

O mnie

Poznaj moją historię

Urodziłem się w Katowicach w 1971 r. Pochodzę z mniejszości niemieckiej na Śląsku. W wieku 6 lat wyjechałem z rodzicami do Niemiec, tam się wychowałem i studiowałem ekonomię na Uniwersytecie Fryderyka Wilhelma w Bonn. W 1997 r. przyjechałem do Polski, wtedy myślałem, że na kilka miesięcy. Z tych kilku miesięcy zrobił się dość spory kawałek mojego życia.

Kiedy wróciłem do Polski, po raz pierwszy poczułem wielkość i maestrię nieruchomości. Tak naprawdę zawsze mnie to fascynowało, jednak wcześniej nie wiązałem tej fascynacji z podstawą do biznesu i inwestycjami. Pierwszą nieruchomość kupiłem w 2008 r. To był jeden z moich biurowców – stara kamienica, którą zrewitalizowałem. Budynek z 1874 r., który ma 2000 m2 – to były moje “pierwsze kroki”. W tym czasie szukałem dodatkowego zajęcia, ale nie widziałem siebie w roli rentiera. Moim celem na tamten moment było stworzenie kapitału. Na mojej ścieżce pojawiła się możliwość zakupu szpitala. Nie miałem pojęcia o funkcjonowaniu służby zdrowia, ale wiedziałem, że to firma jak każda inna, w której trzeba zakorzenić procedury, dobrać odpowiedni zespół, przekazać zadania i odpowiedzialność, szukać możliwości rozwoju. Tak naprawdę już wtedy wiedziałem, że nie będę do końca życia prowadził szpitala. W 2014 roku, po 9 latach kierowania nim, podjąłem decyzję o sprzedaży i zakończeniu z sukcesem tego etapu.

Po tym, jak sprzedałem szpital, chciałem zainwestować dużą część kapitału w coś, co da mi stały i regularny dochód. Tak naprawdę szukałem “gotowca” i kupiłem dwa biurowce. W tamtym momencie miałem ich już trzy. Wiedziałem, że kiedy wydam pozostałą część kapitału, mój jedyny dochód będzie pochodził z zarządzania najmem. Nie podobało mi się to, bo wiedziałem, że chcę robić coś, co mnie angażuje, fascynuje i daje radość oraz spełnienie. Samo rentierstwo mi tego nie dawało, dlatego szukałem miejsca, gdzie mogę zbudować kolejną firmę.

Nie pamiętam, kiedy i gdzie zapadła decyzja, ale postanowiłem, że kupię jakieś mieszkanie, wyremontuję je i sprzedam. Brakowało mi jednak wiedzy na ten temat. Szybko odnalazłem niszowe, wartościowe szkolenia z inwestowania w nieruchomości. Kiedy otrzymałem arkusz kalkulacyjny z wyliczeniami i instrukcjami, jak dojść do ceny zakupu i sprzedaży mieszkania, wiedziałem, że chcę w to wejść.

Dla mnie, osoby doświadczonej, która zarządzała m.in. szpitalem zatrudniającym 80 osób i miała za sobą wiele spotkań biznesowych z kontrahentami, właśnie to było najważniejsze. Szybko przyswoiłem wiedzę z licznych szkoleń. Kiedy chcesz wejść w nową gałąź biznesu, żeby nie stracić, musisz wiedzieć, jak ona funkcjonuje i jakie rządzą nią zasady. Jak w sporcie: jeśli chcesz grać w tenisa, masz ogromną chęć, predyspozycje i jesteś zdrowy, najpierw musi poznać reguły i zasady gry – zdobyć podstawową wiedzę. Właśnie te zasady gry musiałem poznać.

Wiedzę zdobytą na szkoleniach (i później udoskonaloną), ale przede wszystkim dzięki realizacji licznych inwestycji, chciałbym dziś przekazać innym – zarówno zupełnie nowym inwestorom, jak i tym, którzy mają już doświadczenie w obrocie nieruchomościami.

Moje portfolio
inwestycyjne

  • W ostatnich 3 latach udało mi się zrealizować 90 flipów, a moim celem jest realizacja 200 flipów rocznie
  • Posiadam 4 własne biurowce o łącznej pow. 6000m²
  • Buduję ekskluzywny aprtamentowiec na 8 mieszkań
  • Zrewitalizowałem kamienicę wraz z wykończeniem 5 mieszkań
  • Zrewitalizowałem zabytkową kamienicę pod biurowiec o łącznej pow. 2000 m²
  • Zbudowałem budynek biurowy o łącznej pow. 1500 m²
  • Wynajmuję własne budynki mieszkalne o łącznej pow. 1000 m²
  • Zrewitalizowałem zabytkowy obiekt pod prywatny szpital

Zdobądź praktyczną wiedzę z zakresu
inwestowania w nieruchomości

Sprawdź moją ofertę praktycznych warsztatów i szkoleń z różnych sposobów inwestowania w nieruchomości, którą przygotowałem z myślą o początkujących inwestorach, jak również o tych, którzy mają już doświadczenie w obrocie nieruchomościami.

Śledź moją
aktywność!

Wraz z uruchomieniem mojej oferty szkoleniowej, zacząłem zwiększać swoją obecność w mediach społecznościowych.

Na łamach serwisów społecznościowych dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem z zakresu flipów, inwestowania w powierzchnie biurowe oraz grupowych inwestycji w nieruchomości. Zapraszam Cię do śledzenia moich kanałów!